НАЗК лише формально перевірило декларацію скандального слідчого Нацполіції Бута – ЗМІ

11:44 27.08.2017

Національне агентство з питань запобігання корупції не перевіряло джерел доходів дружини заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Дмитра Бута, яка купила дві квартири площею понад 200 м² у київському житловому комплексі «Новопечерські Липки», стверджує інтернет-видання «Страна», посилаючись на джерела в оточенні Бута.

Снимок экрана 2020-08-28 в 11-46-24

(Дмитро Бут (у центрі) під час затримання керівництва ДСНС на засіданні Кабміну в 2015 році |Ph. @korruptsia.net.ua|)

Національне агентство з питань запобігання корупції могло лише формально перевірити дані, зазначені в електронній декларації за 2015 рік заступника начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Нацполіції Дмитра Бута. Про це пише інтернет-видання «Страна», посилаючись на джерела в оточенні чиновника і співрозмовників у ГПУ.

Як розповіли товариші по службі Дмитра Бута, НАЗК не перевіряло джерел походження коштів, на які дружина поліцейського чиновника купила в 2015 році два гаражі і дві квартири загальною площею понад 200 м² у столичному житловому комплексі «Новопечерські Липки». Сам Бут повідомив Нацагентству, що ці об’єкти нерухомості було відчужено в 2016 році. НАЗК надало заступнику голови слідчого управління Нацполіції можливість подати уточнену декларацію.

Водночас журналісти програми «Схеми» встановили, що ці квартири дружина Бута подарувала своїй матері. «Тобто фактично майно залишилося в сім’ї», – ідеться у розслідуванні «Схем».

Крім того, джерела «Страны» в оточенні Бута стверджують, що заступник начальника ГСУ не вказав у декларації інших істотних витрат: оплату послуг персональних водія і домробітниці (приблизно 30 тис. грн щомісяця), витрати на ремонт у заміській резиденції в селі Гореничі, купівлю нових меблів; купівлю річних абонементів у фітнес-клуб GYMMMAX (не менше ніж 100 тис. грн).

Також «Страна» пише, що будинок у Гореничах Київської області вартістю приблизно $1 млн офіційно записано на батька Дмитра Бута, хоча він «ніколи в ньому не жив і не живе». Співрозмовники видання заявляють, що аналогічно на батьків чиновника оформили базу відпочинку на Бердянській косі.

23 серпня прес-служба НАЗК повідомила, що в е-декларації поліцейського чиновника виявили лише незначні неточності. Наприклад, він не задекларував «цінне рухоме майно» – собаку, вартість, якого перевищує 100 прожиткових мінімумів.

Згідно з висновками агентства, підстав для притягнення суб’єкта декларування до адміністративної або кримінальної відповідальності немає; ознак конфлікту інтересів або незаконного збагачення не виявлено.

Дмитро Бут обіймає посаду заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції з 2014 року. Відомий тим, що брав участь у затриманні колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна (2014 рік), голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького (їх затримали на початку 2015 року просто на засіданні Кабміну). Водночас Бута кілька разів обвинувачували в причетності до незаконного тиску на бізнес.